ukázka řezu

UKÁZKA ŘEZU

V sobotu 11. března 2017 od 9:00 hodin  se konala v zahrádkářské osadě ZTRACENÁ praktická ukázka řezu ovocných dřevin. Názorně předváděl, zasvěceně komentoval a na dotazy odpovídal Miroslav Přasličák, odborný instruktor ČZS a sadař z Krnova-Chomýže.

V sobotu 11. března se na zahrádkářské osadě Ztracená, která je ve správě naší ZO a svým členěním a složením je velmi vhodná, uskutečnila praktická ukázka řezu ovocných dřevin. Začátek byl stanoven na devátou hodinu ranní. Již čtvrt hodiny před začátkem řady scházejících se návštěvníků dávaly tušit velký počet příchozích. Přednášejícím byl odborný instruktor ČZS pan Miroslav Přasličák, známý sadař z Krnova-Chomýže. Celkem se sešlo přes 70 přátel zahrádek z celé Opavy a přilehlých lokalit. Své udělala jistě i naše propagace. V plánu činnosti, kde byla tato akce vyznačena, ji dostali domů všichni naši členové, dále byla avizovaná na VČS, plese, ve výlohách našich sponzorů a mohli si o ni přečíst čtenáři březnového čísla měsíčníku MMO Hláska.  

 Přednáška trvala do 12.30 hod. Byla pojata přednášejícím velmi velkoryse. Posluchači mohli na vlastní oči vidět odborný řez s výkladem jabloní, hrušní, meruňek, broskví, slivoní, drobného ovoce, růží i révy vinné. Tuto obsáhlou přednášku tvořili i posluchači, kteří pohotově dle činnosti přednášejícího se dotazovali, a také sami si mezi sebou sdělovali své dobré i špatné zkušenosti z řezu. Vstupovali aktivně do přednášky se svými vlastními zkušenostmi. Bylo si možno také zakoupit od pana Přasličáka vlastních, několik právě upravených slivoní k výsadbě. Velmi spokojení návštěvníci i přes chladné a slunečné počasí vytrvali. Vyposlechli si a měli možnost na vlastní oči vidět moderní trendy řezu  v našich podmínkách, od toho nejpovolanějšího, zkušeného instruktora a sadaře. 

Lubomír Fišer, předseda ZO